Merhabalar,

Coronavirus nedeniyle bildiğiniz gibi çoğunluğumuz evlerdeyiz. Uluslararası ticarette 2020 yılında daralma olacağını tahmin etmek için uzman olmaya gerek yok. Ticari dengeler bozulsa da, moraller bozulmasın dedik… Twitter, Facebook, Linkedin üzerinden yaptığımız anket sonucunda Akreditif konulu bir etkinlik yapmaya karar verdik. İster sohbet deyin ister eğitim deyin işinize çok yarayacağını düşündüğümüz 1 saat geçirmeniz için planlamalar yaptık. Hüseyin TEKGÜÇ hocamız ile birlikte oluşturduğumuz program üzerinde gerçekten çok kafa yorduk.

Peki neler konuşacağız biraz ondan bahsedelim;

• ICC’nin yayımladığı COVID önerisi,
• Akreditifte teyit sorunları,
• Akreditiflerde yaşanan güncel sorunlar,
• Zamanımızın izin verdiği ölçüde, sizlerden gelecek olan sorular.

Tabi bunların hepsini taahhüt ettiğimiz şekilde 1 saatlik dilimde gerçekleştirmeye çalışacağız. Eğer dış ticaret ve akreditifle ilginiz varsa ücretsiz gerçekleştireceğimiz canlı yayınımızı kaçırmayın deriz. Bunun için öncelikle Youtube kanalımıza abone olmanız gerekiyor: www.youtube.com/inovakademi

Etkinlik Tarihi: 31 Mart 2020 Salı
Etkinlik Saati: 19:00’da başlayacaktır
Etkinlik Linki: https://youtu.be/mVJGVVTA_wk

Hüseyin TEKGÜÇ

Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1979 yılında mezun olan Hüseyin TEKGÜÇ, aynı yıl iş hayatına Uluslararası Taşımacılık Sektöründe başlamış, Unipac Ambalaj’da Güney Anadolu Bölge Müdürü, Filiz Gıda A.Ş. Dış Ticaret Müdürü, Akpa Tekstil A.Ş. İhracat Uygulama Müdürü, Ekinciler Dış Ticaret A.Ş. Finansman ve Kambiyo Müdürü, Kastamonu Entegre Ağaç San. A.Ş. Dış Ticaret’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Coşkun Orman Ürünleri San. A.Ş.’de Dış Ticaret Danışmanı, Orma A.Ş.’de Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2001’den bu yana profesyonel çalışma hayatının yanı sıra, dış ticaret konusundaki bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak paylaşmaktadır. Başta KOBİ’ler olmak üzere, muhtelif kurum ve şirketlere dış ticarette karşılaştığı sorunların çözümü konularında İnovakademi bünyesinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Bu günler de gelip geçecek, yeter ki moralleri yüksek tutalım.

Herkese güzel bir hafta dileriz.
İnovakademi