Gökhan EROL

A.Ü.İşletme Bölümü mezunu olan EROL, lojistik sektöründe başladığı iş hayatına, Evyap Holding, Ödül İlaç firmalarında devam etmiştir. 2002 yılından bu yana dış ticaret, hedef pazar analizi, uluslararası pazarlama ve devlet yardımları alanlarında sahip olduğu uzmanlığı, eğitim ve danışmanlık çalışmaları ile sektördeki 26 yıllık tecrübesini paylaşmaktadır. Türkiye’nin bir çok ilinde 25 binin üzerinde nitelikli Dış Ticaret uzmanı yetiştirilmesine ve istihdamına destek verip, üniversitelerde konferans ve seminerlere katılmaktadır. Danışmanlık faaliyetleri ile Kobi’leri uluslararası rekabet ve uluslararası ticarete hazırlamakta, kurumların genel olarak işletme ve özelde uluslararası ticaret / dış ticaret departmanlarının tanı/teşhis süreçlerini uygulayarak kurumların SWOT’unu yapmakta ve iyileştirilebilir, geliştirilebilir alanları hakkında anayol haritalarını oluşturmakta ve uygulama başarılarını denetleyerek raporlamaktadır.

“İçinden Dış Ticaret Geçen Sohbetler” adlı seminerler serisi ile deneyimlerini, üniversiteliler ve sektöre yeni girmiş dinleyicilerle paylaşmaktadır. 2010 yılında fikir babası ve koordinatörü olduğu “Dış Ticaret Perileri” projesi başarısıyla ses getirmiştir.

“Yatırımcılar İçin Yeni Teşvik Uygulamaları ve Yatırım Rehberi” isimli yayımlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Ayrıca, İnovakademi ekibi olarak 2018 yılında kamuoyu ile paylaşacakları ortak kitap çalışmaları devam etmektedir.

Halen İnovakademi başta olmak üzere birçok İhracatçı Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, UR-GE projelerinde eğitim ve danışmanlıklar vermektedir. Muhtelif üniversitelerin davetlisi olarak çeşitli projelerde görev almaktadır.

Hüseyin TEKGÜÇ

Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden 1979 yılında mezun olan Hüseyin TEKGÜÇ, aynı yıl iş hayatına Uluslararası Taşımacılık Sektöründe başlamış, Unipac Ambalaj’da Güney Anadolu Bölge Müdürü, Filiz Gıda A.Ş. Dış Ticaret Müdürü, Akpa Tekstil A.Ş. İhracat Uygulama Müdürü, Ekinciler Dış Ticaret A.Ş. Finansman ve Kambiyo Müdürü, Kastamonu Entegre Ağaç San. A.Ş. Dış Ticaret’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Coşkun Orman Ürünleri San. A.Ş.’de Dış Ticaret Danışmanı, Orma A.Ş.’de Satış Müdürü olarak çalışmıştır. 2001’den bu yana profesyonel çalışma hayatının yanı sıra, dış ticaret konusundaki bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak paylaşmaktadır. Başta KOBİ’ler olmak üzere firmalara dış ticarette karşılaştığı sorunların çözümü konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

Varol ÜNEL

Saint Benoit Fransız Erkek Lisesinden 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İİB Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarından itibaren Unimetal (Unifree) Duty Free İşletmeciliği A.Ş.’de değişik görevler üstlendi. 1987-1990 yılları arasında A.B.D. Purdue Universitesi’nde İşletme Master’ı yaptı. Dönünce bir süre daha Unimetal’de Satınalma Müdürü olarak çalıştı. Pak Gıda (Pakmaya) Dış Ticaret A.Ş.’de İhracat Bölge Müdürlüğü yaptı, 2000 yılında kendi işini kurarak Dış Ticaret konusunda çalışmaya devam etti.

Çokuluslu firmalara yatırım danışmanlığı konusuna yoğunlaşarak Electrolux International (ABD) Türkiye satış ve pazarlama ağı kurulumunu gerçekleştirmiş, 2010-2013 yılları arasında da ABD’li Cummins firmasının İzmir Ege Serbest Bölgesi’ndeki fabrika yatırımını koordine etmiştir.

İstanbul’a döndükten sonra yöneticilik ve liderlik tecrübesini doğru bir ortama yönlendirmek amacıyla Yönetim Danışmanlığı ve Eğitim sektörüne geçiş yapma kararı aldı. Girişimci karakteri ve üst düzey yönetim tecrübesini, KOBİ’lerimizle gerçek dönüşümler başarmak için İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Deniz KAYAHAN

On yılı aşkın süre bankacılıkta pazarlama, satış, risk yönetimi bölümlerinde yönetici olarak çalışmış, bu dönemde Yapı Kredi Bankası’nda Ticari Bankacılık Pazarlama Birimi’ni ve Kobi Bankacılığı’nın kurulmasını yönetmiş, Türkiye’de TUBITAK-Avrupa Birliği ARGE hibe fonlarının özel bir banka tarafından projelendirilmesi ve kredilendirilmesi işbirliğini Türkiye’de ilk defa gerçekleştirmiştir. Bankanın şubeleşmesi ve KOBİ müşterilerine yönetiminin oluşturulmasını, Bankalar Birliği, DKİB, KOSGEB, TOBB gibi kuruluşlar ile işbirliği çalışmaları gerçekleştirmiştir. Son 4 senedir, edindiği bu deneyimi kurumsal şirketlerle paylaşan KAYAHAN, Türkiye’de Turkcell, Global Bilgi, Turk Telekom, Avea, İş Bankası, AvivaSA, Suudi Arabistan’da NCB Bankası ve Suudi Telekom şirketlerine büyüme, müşteri odaklı dönüşüm, organizasyon, verimlilik, pazarlama, satış ve strateji konularında danışmanlık vermiştir. Kurumsal şirketler yanında KOBİ ölçeğinde değişik sektörlerdeki firmalara da kurumsallaşma, verimlilik, yeni pazarlara açılım konularında danışmanlık ve eğitim vermektedir. KAYAHAN, Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden lisans ve University of Chicago Booth School of Business’tan MBA derecesini almıştır.

Onur KIZILARSLAN

Edirne 1983 doğumlu olan Kızılarslan, 2000 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde Makine Resim Konstrüksiyon bölümünde eğitimine başlamıştır. 2005 yılında Sakarya Üniversitesinde Makine Mühendisliğine başlamış ve 2009 yılında bitirmiştir. 2013-2016 yılında Trakya Üniversitesinde Makine Mühendisliğinde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 3 Boyutlu Yazıcılar, Robotik Kodlama, AutoCAD, STEM, SolidWORKS, Tersine Mühendislik konusunda 2014 yılından beri eğitimler vermektedir. Kendi tasarımı ve patentleri olan ürünler geliştirmiştir. STEM Eğitim materyalleri, robotik kodlama setleri tasarlamaktadır. Plastik atıkların filamentlere dönüştürüldüğü Masaüstü Filament Ekstrüzyon Makinesini geliştirmiştir ve KOSGEB’den Ar-Ge desteği almıştır.

Sedat YILMAZ

Sedat Yılmaz; İ.T.Ü. Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yönetim ve Organizasyon Yüksek lisans okumuştur. 1988-1998 yılları arasında çok uluslu şirketlerde satış bölümlerinde yönetici olarak çalışmıştır. 1998-2002 yılları arasında Türkiye’de çeşitli bankalarda direktör olarak çalışmıştır.

2004 yılından bugüne kurucu ortağı olduğu Eurasia Partners Ltd. şirketinde mühendislik, teknoloji, internet yatırımları ve domain name (alan adı) ticareti konularında çalışmaktadır.

Halen İnovakademi bünyesinde tecrübelerini paylaşmakta ve muhtelif projelerde danışmanlık yapmaktadır.

Serkan Polat

1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur ve CMA (Certified Management Accountant) ile PMP (Project Management Professional) sertifikaları sahibidir. 20 yılı aşkındır devam eden iş hayatında Yapı Kredi Bankası, Avea, Oger Telecom şirketlerinde Pazarlama, Strateji, ve Finans bölümlerinde çalışmış, özellikle pazar analizi, stratejik planlama, iş planlama, finansal analiz, finansal modelleme, stratejik ortaklıklar ve şirket satın almaları konularına uzmanlaşmıştır. Bu dönemde toplam değeri 25 milyar doları aşan 50’nin üzerinde büyük çaplı uluslararası projede görev almıştır. Serkan Polat kariyerine Kanada’nın Vancouver şehrinde kurucusu olduğu Deltago Consulting şirketinde devam etmektedir. Şirket pazar analizi, iş planlama, finansal modelleme, değerleme, due diligence, şirket satın almaları ve franchise satışı konularında hizmet vermektedir.

Ertan DALDAN

A.Ü.İşletme Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Otomotiv Bölümü mezunu olan Ertan, Otomotiv sektöründe başladığı iş hayatına, Borusan Oto bünyesinde servis ve eğitim departmanlarındaki yolculuğu , Satış Sonrası tüm kademelerinde deneyimleyerek gerçekleştirmiştir. İş hayatının son 10 yılında servis, satış sonrası ve kalite birimlerinde olmak üzere yöneticilik yapmıştır.

Otomotiv sektöründe toplam 28 yılını deneyimlemiş olup, Mercedes Benz Türk, Mercedes Benz Almanya, Tırsan Treyler, İntermobil, Daf Trucks gibi köklü şirketlerde direk OEM üreticileri olan Otokar, Temsa, Isuzu, Ford ve Hidromek gibi şirketlerde ise çözüm ortağı olarak bulunmuştur.

Danışmanlık faaliyetlerinde şirketlere Satış Sonrası Hizmetler konusunda olması gereken yapı ve çözüm noktalarını belirleyip bu konularda yol haritaları ve aksiyon planları hazırlamaktadır. Servis ağı ile ilgili standartları belirleyip gerekli bayi ağı denetimi uygulamaktadır. Satış Sonrası Hizmetler deneyimlerini İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Tevfik Fikret CENGİZ

Hacettepe Üniversitesinden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olan Cengiz, Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Finans lisansüstü eğitimi, Alman REFA Enstitüsü İş etüdü/İş analizi uzmanlığı ve Ankara Üniversitesinde AB Uzmanlık programlarını bitirmiştir. Kamu ve özel kurumlarda çeşitli sektörlerde (Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi, Mesa Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş., Yerel Yönetimler, GAP İdaresi Başkanlığı’nda) çalışmıştır. Ayrıca ülke genelinde uygulanan UNIDO-Segem “Endüstriyel Gelişme” programında teknik uzman olarak (1980-1985) beş yıl görev almış, sanayi kuruluşlarına çeşitli konularda eğitim vermiştir. GAP bölgesinde yapılan birçok kırsal kalkınma projesinin gerek hazırlanmasında ve gerekse uygulanmasında çalışmış olup 2005 yılında Dünya Bankası Kırsal Kalkınma Programında Proje Teknik uzmanı olarak, 2008 yılında Dünya Bankası İRFO projesinde Tarım Kooperatifleri ve Birliklerinin Finansal Yönetim ve Proje Yönetimi alanlarında teknik uzman olarak bir yıl süreyle  görev yapmıştır. OSİAD, Ankara Ticaret Borsası ve özel sektör kurumlarına halen serbest olarak girişimcilik eğitimleri vermektedir. Sanayi Projeleri(Kalkınma Ajansları, KOSGEB, TÜBİTAK) ve Kırsal Kalkınma projelerine (IPARD) yönelik “proje ve finans danışmanlığı” yapmaktadır. Tecrübelerini İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Alper Tunga EFENDİOĞLU

İstanbul Üniversitesi Otomotiv, Anadolu Üniversitesi İşletme, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği yüksek lisans yapmakta olan Alper Tunga EFENDİOĞLU Otomotiv sektöründeki görevine BMW yetkili servisinde teknik departmanında başlamış sonrasında Ford Otosan bünyesinde yurt dışı eğitim kapsamında servis 2000 projesinde görev almış, 16 yıl Ford markası çatısı altında bayi satış sonrası teknik yönetmen, servis müdürlüğü ve satış sonrası hizmetler müdürü olarak görevine devam etmiş, Mermerler Otomotiv de Satış Sonrası Bölge müdürü, Doğuş Otomotiv bünyesinde Volkswagen markasında servis müdürlüğü, Honda Otomobil, Honda Motorsiklet satış sonrası müdürü ve Citroen markasında satış sonrası müdürü, akabinde bayi sorumlusu olarak görevine devam etmiştir. Satış sonrası Hizmetler konusunda toplam 28 yıl süresince marklardan almış olduğu eğitimleri kişisel beceri ve yetenekleri ile birleştirerek satış sonrası hizmetler konusunda olması gereken standart yapı, bölge gereksinimleri, bayi yapısı, müşteri memnuniyeti, bayi karlılığı, insan kaynakları konularında gereken tespitlerin yapılması, hayata geçirilmesi, yetkili servis bayi marka standartları doğrultusunda aksiyon planlarını hazırlayıp İNOVAKADEMİ bünyesinde paylaşmaktadır.

Bülent ALTOPARLAK

Eskişehir Anadolu Lisesi ve Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilimleri bölümünden 1982 yılında mezun olan Bülent ALTOPARLAK, askerlik hizmetini tamamladıktan sonra iş hayatına metal sektörünün lider firması Asil Çelik’te başlamıştır. 1987 yılında Unifree’ye geçerek bu gruba dahil olan şirketlerden UNİKA’da muhasebe ve finans müdürlüğü, 2002’de halen Türkiye’nin en büyük Duty Free işletmesi olan UNIFREE’nin Antalya, Adana ve Kıbrıs bölge müdürlüğü hizmetlerini yürütmüştür. 2005 yılından itibaren yine aynı grubun iştiraki olan ATÜ’nün Atatürk Hava Limanındaki Duty Free operasyonunun Lojistik süreçlerini yürütmüştür.

2009 yılında emekli olduktan sonra, farklı inşaat şirketleri bünyesinde Libya, Cezayir, Türkmenistan ve Azerbaycan’daki şantiyelerinde İdari İşler ve İnsan Kaynakları müdürlüğü görevlerini 2018 yılına kadar sürdürmüştür.

Gelişmekte olan ülke pazarları konusundaki deneyimlerini, 2018’den bu yana ihracata başlamak isteyen veya sürdürebilirlik konusunda desteğe ihtiyaç duyan KOBİ’lerle paylaşmaktadır. Devlet Destekleri, Avrupa Birliği, EBRD destekleri konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

İpek KEFELİ

İstanbul doğumlu olan İpek Kefeli, üniversite eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesinde başlamış; New York State Üniversitesi Moda Satın Alma ve Ürün Yönetimi bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur.
New York’ta Santeks USA ve EDPA’da müşteri temsilcisi olarak çalışmıştır. Victoria’s Secret bünyesine katılan La Senza’nın Türkiye mağazalarının kuruluşlarını ve operasyonlarını gerçekleştirmiştir. Uzun yıllar Penti, Morera gibi markaların yurt içi ve yurt dışı mağaza operasyonlarını yürütmüş, görsel düzen, ürün yönetimi ve satış eğitimleri vermiştir. Perakende sektöründeki tecrübesi sonrasında Özyeğin Üniversitesi ve Antalya Bilim Üniversitesinde yönetici olarak çalışmıştır.

A. Efsun FIRTINA

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden 1993 yılında mezun olduktan sonra profesyonel çalışma hayatına başladı. 1994-1997 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde İşletme Bilim Dalı (MBA), Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

1997-2004 süresince İnsan Kaynaklarını Departmanındaki asli görevlerinin yanı sıra banka çalışanlarına kişisel gelişim ve insan kaynakları konularında eğitimler verdi.

2004-2005 yılları arasında MESS Eğitim Vakfı ve muhtelif şirketler kanalıyla organizasyonlardaki iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler verdi.

2005-2011 yılları arasında Koç Üniversitesi’nde Kariyer Merkezi Koordinatörü ve Kariyer Danışmanı olarak çalıştı. Sorumluluklarından bazıları, kariyer günleri organizasyonu, prova mülakatları, öğrencilere iş ve staj olanaklarının yaratılması, birçok profesyonel kişi ve kurumla gençlerin kariyer hayatına dönük projelerin olusturulması ve yönetimi. University of California ile (UCLA, UC Berkeley ve UC Irvine) ortak projeler hayata geçirdi; aynı dönemde International Management programına katıldı. İngiltere’nin köklü üniversitelerinden Reading, Royal Halloway, Quenn Mary ve Brighton Üniversitesi’nde kariyer yönetimi programlarına katıldı. Koç Üniversitesi’nde çalıştığı sürede öğrencilerin gelişimlerini destekleyen pek çok projede yer aldı, kişisel gelişim, iş hayatına hazırlık eğitimleri verdi ve yurtdışı eğitim danışmanlığı yaptı.

2011-2012 arasında Özak Tekstil İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü aynı zamanda Özak Global Holding Eğitim ve Gelişim Müdürü olarak görev yaptı. Çalıştığı süre boyunca beyaz ve mavi yaka olmak üzere 1500 kişiye kişisel gelişim ve mesleki alanlarda eğitim verdi. Özak Global Holding şirketlerinden Aktay Turizm’e bağlı Ela Quality Hotel’de toplam 652 kişiye iletişim, kişisel imaj, telefon etiketi, liderlik, davranış ve protokol eğitimlerini verdi.

THY’de devam eden bir proje kapsamında Nisan 2013 – Mayıs 2014 döneminde 5000 kişiye “Aktif İletişim Eğitimi” vermiştir.

Efsun Fırtına, insan kaynakları konusundaki bilgi ve birikimlerini, yönetim danışmanı ve eğitimci olarak İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ

1954 yılında Eskişehir’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Sanayi Mühendisliği Bölümünden 1978 yılında Yüksek Lisans, 1982 yılında Doktora derecesi aldı. 1984 yılında Öğretim Görevlisi, 1986 yılında Yardımcı Doçent, 1991 yılında Doçent ve 2006 yılında Profesör oldu. 1983 yılından 2006 yılına kadar İ.T.Ü Endüstri Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalıştı ve bu süre içinde Dekan Yardımcılığı, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Staj Komisyonu Başkanlığı, Fakülte ve Yönetim Kurulu Üyelikleri gibi çeşitli idari görevlerde bulundu ve 2006 yılında emekli oldu.

İ.T.Ü.’nün çeşitli fakülte ve enstitülerinde, Hava ve Deniz Harp Okulu’da ders verdi. İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Mühendislik Yönetimi (Engineering Management) isimli Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi Lojistik ve Tedarik Zinciri Yöneticiliği Sertifika Programı Koordinatörlüklerini yaptı. Halen Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2001 yılında Lojistik Derneğinin (LODER) Kurucu Başkanlığını yaptı ve 2006 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdü. Halen LODER Yönetim Kurulu Üyesidir.

2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı için Hazırlanan Türkiye Ulaştırma Ana Planı Strateji Çalışmasının Lojistik Grup Başkanlığını yürüttü. İstanbul Metropolitan Alan Kentsel Tasarım Lojistik Grubunda danışmanlık yaptı. 2006 yılında KALDER Tedarik Zinciri Yönetimi Kıyaslama Grup Projesinde Danışman olarak görev yaptı. Uzmanlık alanları, Üretim Planlama ve Kontrol, Lojistik Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi olup, bu konularda AKSA Akrilik, TEMSA, Çanakkale Seramik, Türkiye Denizcilik İşletmeleri, Türkiye Gemi Sanayi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Şişecam gibi birçok kurum ve kuruluşa proje ve danışmanlık hizmetleri verdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını olup, Siemens Akademi, Milli Prodüktivite Merkezi, Lojitek, Türk Tekstil Vakfı, Tüsside, MESS, Microsoft, vd birçok kuruluşta eğitim verdi.

Prof.Dr. Şule IŞINSU ÖZMEN

Osmaniye doğumlu olan Özmen, sırasıyla TED Ankara Koleji ve ODTÜ’den mezun olmuştur. ODTÜ işletme bölümünde araştırma görevlisi olarak başladığı akademik kariyeri, Marmara Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde devam etmiştir.

1999 yılında Marmara’da yüksek lisans ve doktora programında ders verdiği öğrencilerinin ısrarıyla E-Commerce dersi açmış ve dijital dünyaya adım atmıştır. 2001 yılında Finlandiya Jyväskylä Polytechnic, School of Business tarafından, e-posta grupları ve ICQ programı üzerinden uzaktan E-Business dersi vermiştir. 2000 yılından itibaren web sitesi üzerinden ders notlarını yayınlayarak, öğrencilerinden e-posta ile ödev kabul etmeye başlamıştır.

2003 yılından itibaren Birleşmiş Milletler Dünya Ticaret Örgütü (UNCTAD/WTO), Uluslararası Ticaret Merkezi, İşletme Yönetimi Geliştirme Bölümü (ITC/EMDS) E-Trade Bridge Programı’nda Danışman olarak görev almıştır.

“Ağ Ekonomisinde Yeni Ticaret Yolu” isimli e-ticaret kitabının genişletilmiş dördüncü baskısı yayınlanmıştır.

Berrin ORHON

İstanbul doğumlu olan Berrin ORHON Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler İşletme Fakültesi mezunudur.

İş hayatına reklam sektöründe başlayan Berrin Orhon 1987’de Colgate Palmolive’e Ürün Müdürü olarak katılmış, daha sonra Pazarlama Müdürü olarak 1991’e kadar bu şirkette çalışmıştır.

1991’de Levi Strauss (Levi’s) Türkiye’de çalışmaya başlamış, 10 sene boyunca Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü, Pazarlama Direktörü ve Satış Direktörü olarak görev yapmıştır. 2001-2003 yılları arasında İngiltere Levi’s’da görev alan Orhon, İngiltere ve İrlanda’nın Satış Direktörlüğünü yapmış ve Genel Müdürlüğe vekalet etmiştir.

2003-2005 yıllarında, gene Levi’s’da, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Avrupa ve Rusya’dan sorumlu Yeni Pazarlar/İş Geliştirme Direktörlüğü görevlerinde bulunmuştur.
2005 yılından beri pazarlama, satış ve yeni pazarlar/iş geliştirme konularında danışmanlık yapmakta ve satış eğitimleri vermektedir.

Ahmet Özgür KUTLU

Boğaziçi Ü. İşletme Fakültesi ’87 sınıfı mezunu olan Ahmet kariyerine Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri Pazarlama’da ürün yöneticisi olarak başladı. Kozmetik pazarının hızla geliştiği 90’lı yıllarda özellikle NIVEA markalı olmak üzere birçok ürün lansmanının planlama ve uygulamasında görev aldı.

2000’li yıllar yaklaşırken, perakende noktada tüketici bilgilendirme ve ürün tutundurma amaçlı Merchandising faaliyetlerini bütçeleme, planlama ve yürütmeyi içeren Trade Marketing bölümünü yönetti.

Organize perakendeciler ile Eczacıbaşı pazarlama kuruluşlarının ortak raf performans ve karlılığı yönetimi projelerinde görev aldı.
2013 yılına kadar Girişim Pazarlama Kozmetik Satış Direktörü olarak eczane ve bebe mağazaları, kuaförler ve marketler olmak üzere 3 ayrı kanalda 10’dan fazla markanın satış ve dağıtımını yönetti.

Takiben, Wella kuaför ürünleri Türkiye organizasyonu tekrar yapılanma döneminde Yöntem Kozmetik’te Satış Direktörü olarak görev aldı.

Uzun yıllara dayanan pazarlama konusundaki tecrübesini İnovakademi’de paylaşmaktadır.

Yar.Doç.Dr.Şevket SAYILGAN

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Doktora programlarını tamamladı.

1999-2004 yılları arasında Pamukbank Kredi Risk Yönetimi – Ekonomik Araştırmalar ve Sektörel Tahminler Servisinde Yönetici, 1999 yılında Toprakbank Menkul Değerler’de Baş Ekonomist, 1998-1999 yılları arasında Garanti Bankası’nda Kurumsal Finansman Uzmanı, 1995-1998 yılları arasında Sınai Yatırım Bankası’nda İktisadi Tetkik ve Araştırmalar Uzmanı, 1990-1995 yılları arasında IBAR (International Banking Advisory and Research Group)’sa Analist olarak görev aldı.

1988-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışan Şevket Sayılgan; 2004 yılından beri Marmara Üniversitesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Ana Bilim Dalında Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Yayınlanmış 92 Makale ve 3 Tebliği bulunan Şevket Sayılgan’ın, Haftalık Trend / Aylık Finans Dünyası dergilerinde periyodik olarak çalışmaları yayınlanmakta ayrıca Kanaltürk TV’de haftalık ekonomi programında yer almaktadır.

“Merkez Bankası Analitik Bilanço Analizi”, “Kurumsal Finansman”, “Para ve Döviz Piyasaları”, “Makro Ekonomik Göstergelerin Yorumlanması”, “Bankacılar için Ekonomi”, “Şirket Birleşmeleri ve Ekonomik Sonuçları”, “Türkiye’de Sermaye Piyasaları” gibi konularda eğitim ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

İhsan ÇAKIROĞLU

30 yılı aşkın satış deneyimine sahip olan İHSAN, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, Hataş, Besa gibi dayanıklı tüketim malları pazarlayan şirketlerde aktif satış elemanı olarak çalıştı. Satış temsilcisi olarak girdiği Pfizer İlaçları’nda 10 yıla yakın satış temsilciliğinden ardından, Bölge Satış Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürdü. 1994 -2010 yılları arasında, Pfizer Takım Satış Müdürü olarak atandığı şirket merkezinde bu görevinin ardından, Satış ve Pazarlama Müdürlüğü ve Ulusal Satış Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 27 yıl Pfizer’da Satış ve Pazarlama deneyimine sahip olan ÇAKIROĞLU; satış temsilcilerinin işe alımları ve eğitimleri, satış yöneticilerinin atanması, yetiştirilmesi ve geliştirilmesi, satış teşkilatlarının kurulması ve yönetimi, satış etkinlik sistemlerinin kurulması, yönlendirilmesi ve yönetilmesi, satış performansı ölçüm sistemleri ve değerlendirilmesi konularında aktif olarak görev almıştır.

Deneyimlerini; satışlarını büyütmek isteyen şirketler ve kendilerini geliştirmek isteyen genç arkadaşlarla paylaşmak üzere eğitim ve danışmanlık yapmaktadır.

Ali İzzet EKEN

Kadıköy doğumlu olan EKEN, Kadıköy Maarif Koleji sonrasında ODTÜ İşletme’den mezun olmuştur. Dış Ticaret yolculuğu, Mensucat Santral firmasında başlayıp, muhtelif firmalarda satış veya pazarlama bölümlerinde, Satış Temsilciliğinden Genel Müdür seviyesine varana dek farklı kademelerde devam etmiştir. İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ve İnovakademi bünyesinde eğitmen ve danışman olarak tecrübelerini sektörle paylaşmaktadır.

Dr. Umut H. İNAN

Sırasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesinde eğitimini tamamlayan İnan, halen Haliç Üniversitesinde eğitim vermektedir. İnan, bir çok kongre, panel ve seminerde konuşmacı olarak yer almıştır. Bir çok kuruluşta danışmanlık hizmetleri vermiştir. Halen lojistik sektöründe bazı firmalara danışmanlık ve eğitim vermektedir. 2 yıldır İnovakademi Eğitim Danışmanlık Hizmetleri ile beraber yoluna devam eden İnan’ın Tedarik Zinciri Yönetimi ve Lojistik konulu kitap çalışmaları devam etmektedir.

Doç. Dr. Murat BASKAK

1967 İstanbul doğumludur. 1988’de İ.T.Ü. İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 1991’de İ.T.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. 1991’de aynı programda doktora öğrenimine başlayan Murat Baskak, “Çok Modelli/Ürünlü Montaj Hatlarının Dengelenmesi İçin Yeni Bir Model ve Çözüm Yöntemi” adlı doktora tezini 1998 yılında sunarak, “Doktor” ünvanını almıştır.

İ.T.Ü. İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nde 1989-1998 yılları arasında Araştırma Görevlisi olarak görev yapmıştır. 1998 Aralık ayından bu yana ise aynı bölümde Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Üretim Planlama ve Kontrol, Tesis Planlama ve Kontrol, İnsan Kaynakları Yönetimi, Maliyet Yönetimi ve Proje Yönetimi konularında çalışmaktadır. Tesis Tasarımı ve Üretim Planlama ve Kontrol konularında yayımlanmış birer kitabı, ulusal ve uluslararası bildirileri vardır. Çeşitli konularda verdiği eğitim seminerleri ve uygulama projesi çalışmaları olan Murat Baskak, İngilizce bilmekte olup evli ve bir kız çocuk babasıdır.

Sevgi DÜZEN

Mersin Üniversitesi mezunu olan Sevgi DÜZEN, sonrasında muhtelif firmalarının dış ticaret departmanlarında çalışmıştır. Mersin Ticaret Odası ve İMMİB gibi kurumların muhtelif projelerinde görev almıştır. Halen e-ticaret ve dijital pazarlama eğitimleri vermekte ve uluslararası ticaret konusunda aktif danışmanlık yapmaktadır. Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Mustafa ÇALI

A.Ü. İşletme Fakültesi mezunu olan Mustafa ÇALI, 1988 yılından bu yana yatırım teşvik ve ihracat teşvik danışmanlığı konularında sahip olduğu uzmanlığı ve deneyimini Ankara’da kurulu bulunan firmasında yatırımcı ve ihracatçı özel sektör firmaları ile paylaşmaktadır.

Türkiye’nin birçok ilinde farklı sektörlere yönelik yatırımların, inşaat aşamasından üretim aşamasına kadar geçen sürede yerli ve yabancı birçok firmaya hizmet vermeye devam etmektedir.

Sektördeki 25 yıllık deneyim ve tecrübelerini çeşitli eğitim kurumlarıyla beraber, muhtelif Sanayi ve Ticaret Odaları, dernek ve federasyonların davetlisi olarak katılımcılarla paylaşmaktadır.

Üzerinde çalıştığı “Yatırımlar ve Devlet Teşvikleri” isimli kitabını 2014 senesinde yayımlamayı düşünmektedir.

Nuray ÜÇÜNCÜ

2006 yılında Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olan Nuray Üçüncü, anahtar teslimi arıtma sistemleri sunan firmada proje mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. 2008 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri konularında danışmanlık yapmaya başladı. Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Yönetim Sistemleri Temel, Standart eğitimleri, 5S, Toplam Kalite Yönetimi vb konularında eğitmenlik yaptı.
2012 yılında ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Baş Denetçisi ve İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı olarak bu alanlarda hizmet vermeye başladı.

2013 yılında Özyeğin Üniversitesinin 10000 Kadın Girişimci Programına katılarak başarıyla tamamladı.
MNGJet, Briza Rüzgar, Peri Kalıp, TeleTEK, GeserPAREX, Ölçüsan Ölçü Aletleri, Vodafone’a baz istasyonu hizmeti veren birçok tedarikçi firmalarına danışmanlık ve eğitim hizmeti verdi.
2016 yılında danışmanlık hizmetlerine ISO 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi’ni de ekleyerek PPAP ve FMEA konularında eğitim hizmetleri de vermeye başladı.
2017 yılında ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri Baş Denetçi olarak görev almaya başladı.

Halen tecrübelerini İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Ali Türker PİRTİNİ

1990 yılında Kabataş Erkek Lisesini, 1997 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü bitiren Ali Türker Pirtini 2000 Yılında Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Genel İşletme Yüksek Lisansını tamamladı ve “İşletme Bilim Uzmanı” unvanını aldı. Ali Türker Pirtini 1998- yılından itibaren çeşitli uluslararası bağımsız denetim kuruluşlarında çalıştı. Bu kuruluşlarda S.P.K denetimi, uluslararası bağımsız denetim (IFRS) ve vergi denetimlerine ( tam tasdik) denetçi ve denetim bölüm başkanı ve Başdenetçi unvanlarıyla katıldı.

Ali Türker Pirtini halen Sorumlu Ortak Baş Denetçi olarak mesleki faaliyetlerini sürdürmektedir. Kamu kuruluşlarının özelleştirme çalışmalarında özel sektörde mali danışmanlıklarda bulunmuştur. 2007 yılında Derecelendirme Uzmanları Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Ali Türker Pirtini halen bu derneğin Genel Sekreterliği görevini yürütmektedir. Kamu ve özel sektörde uluslararası muhasebe standartları ve bağımsız denetim konuları başta olmak üzere bir çok ilde çeşitli seminerler ve konferanslar vermektedir. Ali Türker Pirtini’nin bir çok hakemli dergide ve gazetede yayınlamış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Fatih AKIN

Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Fakültesinden 1986 yılında mezun olan Fatih Akın, iş hayatına 1988 yılında Biltam A.Ş.’de veri iletişim ürünleri yöneticisi olarak başlamış, 1993 yılında Marmara Üniversitesi Çağdaş İş Yönetimi Sertifikasını almıştır. 30+ yıl bilgi teknolojileri iş geliştirme ve satış deneyimine sahip olan Fatih Akın, Digital Equipment Corporation, Cisco Systems, Intel gibi alanında lider uluslararası firmaların Türkiye ofislerinde veri iletişim ağları ve bilgi teknolojileri çözümleri konularında; ürün yöneticiliği, iş geliştirme, teknoloji çözümleri satışı, grup ve iş ortağı yönetimi tecrübelerine sahiptir. Halen, kurumların hassas verilerini, servislerini ve uygulamalarını yetkisiz erişimlerden koruyucu siber güvenlik yazılımı çözümleri üreten Safe-T Data firmasının Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi olarak görev yapmaktadır.

Burçak DOĞAN

Burçak Doğan 1971 yılında Ankara’da doğdu. TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünü bitirdi. İş hayatına Yapı Kredi bankasında Müfettiş yardımcısı olarak başladı ve Ürün Yöneticisi olarak devam etti. Daha sonra 8 yıl görev yaptığı Sony Türkiye’de sırasıyla Grup Ürün Yönetmenliği ve Pazar İletişimi yöneticisi olarak görev yaptı. Daha sonra görev yaptığı Avon Cosmetics Türkiye’de, Pazarlama İletişimi Müdürü olarak 2 yıl görev yaptı. Son olarak Samsung Elektronik Türkiye’de Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. Kariyer hayatı boyunca farklı sektörlerde çeşitli pazarlama pozisyonlarında görev aldı. 2012 yılında MadiCat Online ve Capital dergisi tarafından yılın en etkili Pazarlama Profesyonelleri arasında seçilmiştir.

C.İrem GÖKDENİZ

İstanbul doğumlu olan C. İrem Gökdeniz, Bahçeşehir Üniversitesi İşletme mezunudur. İş hayatında edindiği satış-pazarlama alanındaki deneyimini Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimiyle pekiştirmiştir.

Profesyonel iş hayatına otomotiv sektöründe satış danışmanı olarak başlamış ve kısa sürede aynı şirketin Genel Müdürlüğü bünyesinde kariyerine devam etmiştir. Satış kampanyaları konusunda uzmanlaşan Gökdeniz, Renault Mais A.Ş.’deki görevine devam ederken, 2008 yılında kendi şirketini kurmuştur.

Halen İnovakademi bünyesinde, ihracata yönelik devlet destekleri ve satış hizmetleri konusunda çeşitli eğitimler ve danışmanlıklar vererek tecrübelerini paylaşmaya devam etmektedir.

Dr. Atilla AYDIN

AYDIN, Bursa Anadolu Lisesi’nden 1982 yılında mezun olmuştur. Ardından lisans eğitimini 1987 yılında İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi-Kamu Yönetimi bölümünden, 1992 yılında İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü-İktisat Fakültesi – Para ve Banka bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Muhtelif kurumlarda bankacılık sektöründe 8 yıl, leasing Sektöründe 8 yıl, tekstil sektöründe 11 yıl yönetici olarak görev yapmıştır.

Öğretim Görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Aydın Üniversitesi ve York Intitute’de eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimlerden bazıları şunlardır; Bankacılık, TL ve Döviz Yönetimi, Uluslararası Para ve Döviz Piyasaları, Bankalarda Fon Yönetimi, Foreign Exchange Markets, Treasury Management, Leasing & Factoring, FX (Foreign Exchange), Leasing & Factoring, Finansla İstihbarat, Mali Tablo Analizi, Yatırım Araçları, Temel Muhasebe, Merkez Bankası Bankacılığı, Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi, Hazine Yönetimi, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası Ekonomi, Stratejik Yönetim, Finans Matematiği, Uluslararası Para ve Döviz Piyasaları.

Halen İnovakademi bünyesinde finans alanında muhtelif eğitim ve danışmanlık projelerinde yer almaktadır.

Doç.Dr. Batuhan KOCAOĞLU

Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini Endüstri Mühendisliği alanında (Yıldız Teknik Üniversitesi) tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde üçüncü parti lojistik yönetimi ve araç rotalama; doktora tezinde ise tedarik zinciri yönetiminde SCOR modeli ile AHP entegre performans değerlendirme üzerine çalışmıştır. Doçentliği, yönetim bilişim sistemleri (MIS) alanındadır.

Profesyonel iş yaşamında, farklı alanlarda görev almıştır. Uluslararası deniz konteyner taşımacılığı yapan bir firmada, kurucu ortak ve operasyon uzmanı olarak 3 yıl görev yapmıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, 2 yıl araştırma görevlisi olarak çalışmış, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi uygulamaları üzerine pek çok araştırma yapmıştır. Çok uluslu bir firmada, tedarik zincirinde stratejik satınalma süreçlerinin SCOR ile modellenmesi konusunda, proje danışman yardımcılığı yapmıştır. Metal bağlantı elemanları üretimi yapan 150 kişilik bir fabrikada, 2 yıl üretim planlama yöneticisi olarak çalışmıştır. Ardından ERP proje uyarlamasında, müşteri proje yöneticisi olarak görev almış, ERP yöneticisi ve analisti olarak 9 yıldan fazla görev yapmıştır (50 eş zamanlı, toplam 80 kullanıcı). Çok sayıda projede, çok sayıda farklı kullanıcı ve yazılımcı ile bir arada çalışmıştır.

ERP sisteminde temel veri yönetimi, satış, satınalma, MRP, üretim, depo, sevkiyat, barkod, CRM, bakım modüllerini uyarlamış, pek çok rapor ve iyileştirici kurgu geliştirmiştir. Analiz ve eğitimlere ilaveten SQL veritabanı, ERP geliştirme ortamında çok sayıda uygulama yapmıştır.

ERP seçimi, işletmelerde ERP’nin etkin kullanılması, ERP kurulum projeleri yönetimi, MIS yönetim bilişim sistemleri, işletme raporlarının ihtiyaçlarının analizi, iş süreçleri ve sistem analizi, lojistik bilişim sistemi projeleri, SCOR modeli, AHP ve TOPSIS ile seçim & karar verme, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi başlıkları profesyonel ilgi alanları arasındadır.

Polonya’da Poznan Ekonomi Üniversitesi’nde dersler vermiştir. Halen Okan Üniversitesi’nde yarı zamanlı dersler vermektedir. Verdiği dersler şunlardır; Lojistik Bilişim Sistemleri, Üretim ve Stok Yönetimi, ERP, MIS (Yönetim Bilişim Sistemleri), Tedarik Zinciri Yönetimi ve Tasarımı.

Üniversitelerde 7 yıldan fazla ders vermiştir. Akademik ve iş hayatı uygulamaları ile ilgili, ERP alanında pek çok farklı yayını mevcuttur. Uluslararası ve ulusal, çok sayıda kongrede, çalışmalarını sunmuştur.

Halen danışmanlık ve eğitmenlik çalışmalarına İnovakademi bünyesinde devam etmektedir.

Nazik TAŞKIN

Gazi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Nazik TAŞKIN, aynı Üniversite’nin Finansman-Muhasebe ana bilim dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Meslek hayatına , Sermaye Piyasası Kurulu’nda meslek personeli olarak başlamıştır.
Daha sonra özel sektörde çalışma hayatına devam ederek ; banka, aracı kurum ve Borsa Şirketlerinde ; sermaye piyasası, yatırım bankacılığı, kurumsal finansman ve yatırımcı ilişkileri alanlarında, değişik yıllarda uzman, yönetici ve danışman olarak çalışmıştır.
2008-2010 yılları arasında Sermaye piyasası faaliyeti olan kurumsal yönetim derecelendirme ve kredi derecelendirme alanlarında uzman ve danışman olarak görev yapmıştır.
Uzun yıllar Sermaye piyasası lisanslama sınavlarına yönelik olarak mevzuat eğitimi vermiştir. Halen, borsa şirketlerinde yatırımcı ilişkileri yöneticiliği, sermaye piyasası danışmanlığı ve Şirket / hisse değerleme konusunda Adli bilirkişilik yapmaktadır.
Nazik TAŞKIN, Sermaye Piyasası Kurulu Meslek Personeli Derneği, Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ve Darüşşafaka üyesidir.

Neriman Okşan ERGİN

Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda ve Fermantasyon bölümünden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak 1982 yılında mezun olup, aynı yıl iş hayatına Filiz Gıda AŞ‘de başlamış ve Üretim ve Kalite Kontrol birimlerinde yöneticilik yapmıştır.1995-1998 yılları arasında BİFA Bisküvi AŞ şirketinde AR-GE ve Kalite Kontrol Müdürlüğü yapmıştır. Sonrasında çeşitli firmalarda yöneticilik yapmış, Kalite Sistemleri konularında eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermiştir. Halen eğitim ve danışmanlık çalışmalarına devam etmektedir. Ankara Bölge Adliye Mahkemelerinde 2012 yılından bu yana bilirkişilik yapmaktadır.

İNOVAKADEMİ ANA SAYFA

İLETİŞİM