İnovakademi Eğitim ve Danışmanlık Kadrosu

30 Yılı Aşan Tecrübeli Kadro

Kadromuz

Gökhan EROL

Kadromuz: A.Ü.İşletme Bölümü mezunu olan EROL, lojistik sektöründe başladığı iş hayatına, Evyap Holding, Ödül İlaç firmalarında devam etmiştir. 2002 yılından bu yana dış ticaret, hedef pazar analizi, uluslararası pazarlama ve devlet yardımlarıalanlarında sahip olduğu uzmanlığı, eğitim ve danışmanlık çalışmaları ile sektördeki 30 yıllık tecrübesini paylaşmaktadır. Türkiye’nin bir çok ilinde 30 binin üzerinde nitelikli Dış Ticaret uzmanı yetiştirilmesine ve istihdamına destek verip, üniversitelerde konferans ve seminerlere katılmaktadır. Danışmanlık faaliyetleri ile Kobi’leri uluslararası rekabet ve uluslararası ticarete hazırlamakta, kurumların genel olarak işletme ve özelde uluslararası ticaret / dış ticaret departmanlarının tanı/teşhis süreçlerini uygulayarak kurumların SWOT’unu yapmakta ve iyileştirilebilir, geliştirilebilir alanları hakkında anayol haritalarını oluşturmakta ve uygulama başarılarını denetleyerek raporlamaktadır.

“İçinden Dış Ticaret Geçen Sohbetler” adlı seminerler serisi ile deneyimlerini, üniversiteliler ve sektöre yeni girmiş dinleyicilerle paylaşmaktadır. 2010 yılında fikir babası ve koordinatörü olduğu “Dış Ticaret Perileri” projesi başarısıyla ses getirmiştir.

Yatırımcılar İçin Yeni Teşvik Uygulamaları ve Yatırım Rehberi” isimli yayımlanmış bir kitabı bulunmaktadır. Ayrıca, İnovakademi ekibi olarak 2023 yılında kamuoyu ile paylaşacakları ortak kitap çalışmaları devam etmektedir.
Halen İnovakademi başta olmak üzere birçok İhracatçı Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, UR-GE projelerinde eğitim ve danışmanlıklar vermektedir. Muhtelif üniversitelerin davetlisi olarak çeşitli projelerde görev almaktadır.

Varol ÜNEL

Saint Benoit Fransız Erkek Lisesinden 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi İİB Fakültesi İşletme Bölümünden 1987 yılında mezun oldu.

Üniversite yıllarından itibaren Unimetal (Unifree) Duty Free İşletmeciliği A.Ş.’de değişik görevler üstlendi. 1987-1990 yılları arasında A.B.D. Purdue Universitesi’nde İşletme Master’ı yaptı. Dönünce bir süre daha Unimetal’de Satınalma Müdürü olarak çalıştı. Pak Gıda (Pakmaya) Dış Ticaret A.Ş.’de İhracat Bölge Müdürlüğü yaptı, 2000 yılında kendi işini kurarak Dış Ticaret konusunda çalışmaya devam etti. Çok uluslu firmalara yatırım danışmanlığı konusuna yoğunlaşarak Electrolux International (ABD) Türkiye satış ve pazarlama ağı kurulumunu gerçekleştirmiş, 2010-2013 yılları arasında da ABD’li Cummins firmasının İzmir Ege Serbest Bölgesi’ndeki fabrika yatırımını koordine etmiştir.

İstanbul’a döndükten sonra yöneticilik ve liderlik tecrübesini doğru bir ortama yönlendirmek amacıyla Yönetim Danışmanlığı ve Eğitim sektörüne geçiş yapma kararı aldı. Girişimci karakteri ve üst düzey yönetim tecrübesini, KOBİ’lerimizle gerçek dönüşümler başarmak için İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Nuray ÜÇÜNCÜ

2006 Yılında Uludağ Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümünden mezun olan Nuray Üçüncü, anahtar teslimi arıtma sistemleri sunan firmada proje mühendisi olarak çalışma hayatına başladı. 2008 yılında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi(ISO 45001), ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemleri konularında danışmanlık yapmaya başladı. Kalite, Çevre ve İş Sağlığı Yönetim Sistemleri Temel, Standart eğitimleri, 5S, Toplam Kalite Yönetimi vb konularında eğitmenlik yaptı.

2013 yılında Özyeğin Üniversitesi‘nin 10bin Kadın Girişimci Programına katılarak başarıyla tamamladı. 2016 yılında “Tekirdağ İli, Marmara Ereğlisi İlçesi BOTAŞLNG İşletme Müdürlüğü, İskele Ayakları İlave Dolphin (Dolfen) Yapım İşi” projesinde İş Sağlığı Güvenliği Müşaviri olarak görev yaptı. 2016 yılında danışmanlık hizmetlerine ISO 16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi’ni de ekleyerek PPAP ve FMEA konularında eğitim hizmetleri de vermeye başladı. 2017 yılında ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemleri Baş Denetçi olarak görev almaya başladı. 2018 yılında SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANIRaylı Sistem Bağlantısı İnşaat ve Elektromekanik Sistemleri Temin, Montaj ve İşletmeye Alma İşleri” projesinde İş Sağlığı Güvenliği Müşaviri olarak görev yaptı.

GSM Altyapısı Montaj İşleri, Meslek Lisesi, Tekstil İmalatı, Makine İmalatı, Alüminyum Levha İmalatı, Kimyevi Madde İmalatı, Baskı-Etiket İmalatı, Mekanik İşleri, Mühendislik Hizmetleri, İnşaat, Elektrik-Otomasyon, Kalıp İmalatı, Kağıt Makineleri Silindir Kaplama, Tv Dağıtım Ürünleri İmalatı, Turizm Hizmeti, Jet Organizasyonu, Rüzgar türbini Kurulumu ve işletimi, İskele Kalıp İmalatı, Otomotiv parça imalatı konularında faaliyet gösteren firmalarına danışmanlık ve eğitim hizmeti verdi.

Halen İnovakademi başta olmak üzere İhracatçı Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası eğitim ve danışmanlıklar vermektedir.

Gökçen RAMAZANOĞLU

Şarköy doğumlu olan RAMAZANOĞLU ilk, orta ve lise öğrenimini Şarköy’de, üniversite eğitimini Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi‘nde tamamlamıştır. Ardından bilişim merkezinde ileri seviyede MCSD ve Google Adwords programlarını bitirmiştir.

Yaklaşık 2 yıl boyunca bilişim sektöründe Arcus Cloud & Digital şirketinde çalışmıştır. Şu anda İnovakademi’de proje yönetimi yapmaktadır.

Hakan KAYIT

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi İİBF İktısat Bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1991 Taıwanlı CP Entegre Yem Sanayi’inde Satıs Sevkıyat ve Uretım Planlama Sorumlusu olarak başladı. 1994 yılında Satış Müfettişi olarak başladığı Unilever çalışma hayatında  deterjan, gıda, kozmetik ve içecek kategorileri için satış ekiplerine 8 yıl boyunca farklı şehirlerde liderlik yaptı. Daha sonra sırasıyla Gıda Kategori Zincir Mağazalar Müdürü, Algida Dondurma Bölge Müdürlükleri ve son olarak Marmara Bölgeler Müdürü olarak devam ettiği 28 yıllık satış deneyimini 2019 yılında Unilever’den emekli olarak sona  erdirdi. Kısa bir süre distribütörlük kuruluşları için Kazakistan’da proje bazlı çalışmalar yaptı.

Satış eğitimleri, organizasyon kurma, reorganizasyon, işe alım, rekabet kurumu kararlarına uyum, koçluk eğitimleri, distribütör kuruluşları ve anlaşmaları alanlarındaki deneyimleri ile birlikte Kobi Danışmanlığı  konularındaki uzmanlıklarını İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Mehmet ADAK

1993 yılında Hacettepe Üniversitesi İİBF İktısat Bölümünden mezun oldu.

İş hayatına 1993 yılında Yapı Kredi bankasında başladı. 1995 yılında Satış Müfettişi olarak başladığı Unilever’de,  Türkiye’nin değişik illerinde Satış Uzmanlığı, Bölge müdürlüğü, Türkiye FS Kategori Head olarak çalıştı. Sadece Türkiye’de değil global projelerde de rol aldı. Belçikanın unlu mamüller devi La Lorraine’de Marmara bölgeler müdürlüğü ve FS kategori müdürlüğü yaptı. Satış ekiplerini oluşturup ve satış eğitimlerini verdi. Daha sonra İran’ın en büyük FMCG şirketlerinden biri olan Mihan şirketinde 4.000 kişilik satış ekibine liderlik yaptı, stratejiler oluşturarak orgnizasyona yön verdi.

Satış eğitimleri, organizasyon kurma, reorganizasyon, işe alım, rekabet kurumu kararlarına uyum, koçluk eğitimleri, distribütör kuruluşları ve anlaşmaları alanlarındaki deneyimleri ile birlikte Kobi Danışmanlığı  konularındaki uzmanlıklarını İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Fatma AĞCAGÜL

23.07.1990 İstanbul doğumlu olan AĞCAGÜL öğrenimimi Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde tamamladı.

Daha önce 3 yıl boyunca İthalat -İhracat operasyon uzmanlığı, 4 yıl ise gümrük müşavirliğinde ihracat müşteri temsilcisi olarak çalıştı.

İnovakademi de Devlet Destekleri koordinatörü olarak çalışmaya devam etmektedir.

Serhat ATİK

1993 yılında Denizli’de doğdu. Eğitim hayatını Denizli ve Ankara’da geçirdi. Lise eğitimini web tasarımı, üniversite eğitimini ise bilgisayar programcılığı alanında okudu. Halen Medya İletişimi bölümünü lisans programına devam etmektedir.

Bilgisayar programcılığı bölümünden mezun olduktan sonra, e-ticarete olan ilgisi nedeniyle, e-ticaretle ilgili alanda iş hayatına 2013 yılında başlamıştır. 2015 yılından itibaren e-ticaret yöneticiliği yapmaya başlamıştır. Bagaj havuzu, ev tekstili, moda, züccaciye, çanta ve kitap gibi birçok farklı sektörde e-ticaret ve e-ihracat yönetim tecrübeleri olmuştur.

Gelişen teknoloji ve sektörel yenilikleri takip ederek, bilgi ve becerilerini sürekli olarak güncel tutmaya ve deneyimlediği her şeyi paylaşmayı düstur edinmiştir.

Sektörel deneyimlerinden, bilgi birikiminden ve aldığı eğitimlerden yola çıkarak, sektörel tecrübelerini paylaşmak için eğitmenlik kariyerine adım atmıştır.

Cenk ÖNCEL

1989 yılından itibaren Gümrük Müşavirlik karnesi alarak mesleğe başlayan Cenk ÖNCEL, yıllar içeresinde gümrükleme ve lojistik alanlarında çeşitli görevlerde yerli ve yabancı sermayeli şirketlerine gümrükleme hizmeti vermiştir.

1998 yılında Doğa Gümrük Müşavirliği’ni, 2006 yılında Doğacı Sigorta’yı ve 2015 yılında Doğa Global Lojistik şirketlerini kurarak dış ticaret sektörüne gümrükleme ve lojistik alanında hizmet vermektedir. 32 yıllık bilgi ve deneyimini sektörle danışman ve eğitmen olarak paylaşmaktadır.

Sedef KARAADAM

Saint Michel Fransız Lisesi’ni 1989 yılında bitirmiş, İTÜ Çevre Mühendisliği ve ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği bölümü 1998 mezunudur. Sırasıyla Arkas Lloyd Triestino Line Satış temsilciliği (Batı Afrika hattı), CMA-CGM Fransız Hattı, Batı Afrika Ticari Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. Halen tecrübelerini İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Şeyda ATAOĞLU

A.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi, İşletme Bölümü’nden 1990 yılında mezun olmuştur. Körfezbank, Tekstilbank, Arap Türk Bankası, Denizbank gibi bankalarda Dış İşlemler ile Ticari/Kurumsal Pazarlama Bölümlerinde çalışmıştır. Reel sektörde de Finans Yöneticiliği yapmıştır. Son yıllarda bankacılık ve reel sektörde edindiği tecrübeler doğrultusunda ‘Finansal yönetim’ ve ‘Dış ticaret’ alanlarında seminerler vermektedir.

Tevfik Fikret CENGİZ

Hacettepe Üniversitesinden Kimya Yüksek Mühendisi olarak mezun olan Cengiz, Siyasal Bilgiler Fakültesinde İşletme Finans lisansüstü eğitimi, Alman REFA Enstitüsü İş etüdü/İş analizi uzmanlığı ve Ankara Üniversitesinde AB Uzmanlık programlarını bitirmiştir. Kamu ve özel kurumlarda çeşitli sektörlerde (Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi, Mesa Dış Ticaret ve Pazarlama A.Ş., Yerel Yönetimler, GAP İdaresi Başkanlığında) çalışmıştır. Ayrıca ülke genelinde uygulanan UNIDO-Segem “Endüstriyel Gelişme” programında teknik uzman olarak (1980-1985) beş yıl görev almış, sanayi kuruluşlarına çeşitli konularda eğitim vermiştir. GAP bölgesinde yapılan birçok kırsal kalkınma projesinin gerek hazırlanmasında ve gerekse uygulanmasında çalışmış olup 2005 yılında Dünya Bankası Kırsal Kalkınma Programında Proje Teknik uzmanı olarak, 2008 yılında Dünya BankasıİRFO projesinde Tarım Kooperatifleri ve Birliklerinin Finansal Yönetim ve Proje Yönetimi alanlarında teknik uzman olarak bir yıl süreyle görev yapmıştır. OSİAD, Ankara Ticaret Borsası ve özel sektör kurumlarına halen serbest olarak girişimcilik eğitimleri vermektedir. Sanayi Projeleri(Kalkınma Ajansları, KOSGEB, TÜBİTAK) ve Kırsal Kalkınma projelerine (IPARD) yönelik “proje ve finans danışmanlığı” yapmaktadır. Tecrübelerini İnovakademi bünyesinde paylaşmaktadır.

Barış YAŞBALA

İstanbul’da 1990 yılında doğmuştur. TEMA Vakfı, Greenpeace, TOG Vakfı gibi birçok sivil toplum kuruluşunda gönüllülük yaptı. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Enformatiği Bölümünden mezun oldu. Markaların dijital dünyada doğru şekilde yer alması için şirketlere ve üniversitelere sosyal medya ve LinkedIn eğitimleri verdi. Kurucu ortak olduğu Fabrikahane dijital ajansı firmalara dijital pazarlama konusunda hizmet verirken Home Sweet Home, BNI Türkiye, iyisahne.com gibi birçok markanın dijital pazarlama stratejisinin oluşturulmasında ve yönetilmesinde yer aldı. İrlanda’da Google Ads için çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönüş yaparak Multiligo Agency’un kuruluşunda yer aldı. Dijital iş geliştirme alanında uzmanlaşan Barış Yaşbala, İhracatta dijital pazarlama ve yeni müşteriler bulma alanında da danışmanlık yapmaya devam etmektedir.

Deniz KAYAHAN

On yılı aşkın süre bankacılıkta pazarlama, satış, risk yönetimi bölümlerinde yönetici olarak çalışmış, bu dönemde Yapı Kredi Bankası’nda Ticari Bankacılık Pazarlama Birimi’ni ve Kobi Bankacılığı’nın kurulmasını yönetmiş, Türkiye’de TUBİTAK-Avrupa Birliği ARGE hibe fonlarının özel bir banka tarafından projelendirilmesi ve kredilendirilmesi işbirliğini Türkiye’de ilk defa gerçekleştirmiştir. Bankanın şubeleşmesi ve KOBİ müşterilerine yönetiminin oluşturulmasını, Bankalar Birliği, DKİB, KOSGEB, TOBB gibi kuruluşlar ile işbirliği çalışmaları gerçekleştirmiştir. Son 4 senedir, edindiği bu deneyimi kurumsal şirketlerle paylaşan KAYAHAN, Türkiye’de Turkcell, Global Bilgi, Turk Telekom, Avea, İş Bankası, AvivaSA, Suudi Arabistan’da NCB Bankası ve Suudi Telekom şirketlerine büyüme, müşteri odaklı dönüşüm, organizasyon, verimlilik, pazarlama, satış ve strateji konularında danışmanlık vermiştir. Kurumsal şirketler yanında KOBİ ölçeğinde değişik sektörlerdeki firmalara da kurumsallaşma, verimlilik, yeni pazarlara açılım konularında danışmanlık ve eğitim vermektedir. KAYAHAN, Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümünden lisans ve University of Chicago Booth School of Business’tan MBA derecesini almıştır.

Onur KIZILARSLAN

Edirne 1983 doğumlu olan Kızılarslan, 2000 yılında Süleyman Demirel Üniversitesinde Makine Resim Konstrüksiyon bölümünde eğitimine başlamıştır. 2005 yılında Sakarya Üniversitesinde Makine Mühendisliğine başlamış ve 2009 yılında bitirmiştir. 2013-2016 yılında Trakya Üniversitesinde Makine Mühendisliğinde Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 3 Boyutlu Yazıcılar, Robotik Kodlama, AutoCAD, STEM, SolidWORKS, Tersine Mühendislik konusunda 2014 yılından beri eğitimler vermektedir. Kendi tasarımı ve patentleri olan ürünler geliştirmiştir. STEM Eğitim materyalleri, robotik kodlama setleri tasarlamaktadır. Plastik atıkların filamentlere dönüştürüldüğü Masaüstü Filament Ekstrüzyon Makinesini geliştirmiştir ve KOSGEB’den Ar-Ge desteği almıştır.

Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ

1954 yılında Eskişehir’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Sanayi Mühendisliği Bölümünden 1978 yılında Yüksek Lisans, 1982 yılında Doktora derecesi aldı. 1984 yılında Öğretim Görevlisi, 1986 yılında Yardımcı Doçent, 1991 yılında Doçent ve 2006 yılında Profesör oldu. 1983 yılından 2006 yılına kadar İ.T.Ü Endüstri Mühendisliği Bölümünde Öğretim Üyesi olarak çalıştı ve bu süre içinde Dekan Yardımcılığı, Bölüm Başkan Yardımcılığı, Staj Komisyonu Başkanlığı, Fakülte ve Yönetim Kurulu Üyelikleri gibi çeşitli idari görevlerde bulundu ve 2006 yılında emekli oldu.

İ.T.Ü.’nün çeşitli fakülte ve enstitülerinde, Hava ve Deniz Harp Okulu’da ders verdi. İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Mühendislik Yönetimi (Engineering Management) isimli Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve İTÜ Sürekli Eğitim Merkezi Lojistik ve Tedarik Zinciri Yöneticiliği Sertifika Programı Koordinatörlüklerini yaptı. Halen Okan Üniversitesi Uluslararası Lojistik Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir. 2001 yılında Lojistik Derneğinin (LODER) Kurucu Başkanlığını yaptı ve 2006 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürdü. Halen LODER Yönetim Kurulu Üyesidir.

2005 yılında Ulaştırma Bakanlığı için Hazırlanan Türkiye Ulaştırma Ana Planı Strateji Çalışmasının Lojistik Grup Başkanlığını yürüttü. İstanbul Metropolitan Alan Kentsel Tasarım Lojistik Grubunda danışmanlık yaptı. 2006 yılında KALDER Tedarik Zinciri Yönetimi Kıyaslama Grup Projesinde Danışman olarak görev yaptı. Uzmanlık alanları, Üretim Planlama ve Kontrol, Lojistik Yönetimi ve Tedarik Zinciri Yönetimi olup, bu konularda AKSA Akrilik, TEMSA, Çanakkale Seramik, Türkiye Denizcilik İşletmeleri, Türkiye Gemi Sanayi, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Şişecam gibi birçok kurum ve kuruluşa proje ve danışmanlık hizmetleri verdi. Çok sayıda ulusal ve uluslararası yayını olup, Siemens Akademi, Milli Prodüktivite Merkezi, Lojitek, Türk Tekstil Vakfı, Tüsside, MESS, Microsoft, vd birçok kuruluşta eğitim verdi.

İhsan ÇAKIROĞLU

30 yılı aşkın satış deneyimine sahip olan İHSAN, Ege Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun olduktan sonra, Hataş, Besa gibi dayanıklı tüketim malları pazarlayan şirketlerde aktif satış elemanı olarak çalıştı. Satış temsilcisi olarak girdiği Pfizer İlaçları’nda 10 yıla yakın satış temsilciliğinden ardından, Bölge Satış Müdürlüğü görevini başarıyla sürdürdü. 1994 -2010 yılları arasında, PfizerTakım Satış Müdürü olarak atandığı şirket merkezinde bu görevinin ardından, Satış ve Pazarlama Müdürlüğü ve Ulusal Satış Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 27 yıl Pfizer’da Satış ve Pazarlama deneyimine sahip olan ÇAKIROĞLU; satış temsilcilerinin işe alımları ve eğitimleri, satış yöneticilerinin atanması, yetiştirilmesi ve geliştirilmesi, satış teşkilatlarının kurulması ve yönetimi, satış etkinlik sistemlerinin kurulması, yönlendirilmesi ve yönetilmesi, satış performansı ölçüm sistemleri ve değerlendirilmesi konularında aktif olarak görev almıştır.,

Deneyimlerini; satışlarını büyütmek isteyen şirketler ve kendilerini geliştirmek isteyen genç arkadaşlarla paylaşmak üzere eğitim ve danışmanlık yapmaktadır.

Dr. Atilla AYDIN

AYDIN, Bursa Anadolu Lisesi’nden 1982 yılında mezun olmuştur. Ardından lisans eğitimini 1987 yılında İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi-Kamu Yönetimi bölümünden, 1992 yılında İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü-İktisat Fakültesi – Para ve Banka bölümünden mezun olmuştur. 1999 yılında doktora eğitimini tamamlamıştır.

Muhtelif kurumlarda bankacılık sektöründe 8 yıl, leasing sektöründe 8 yıl, tekstil sektöründe 11 yıl yönetici olarak görev yapmıştır.
Öğretim Görevlisi olarak İstanbul Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Aydın Üniversitesi ve York Intitute’de eğitimler vermiştir. Verdiği eğitimlerden bazıları şunlardır; Bankacılık, TL ve Döviz Yönetimi, Uluslararası Para ve Döviz Piyasaları, Bankalarda Fon Yönetimi, Foreign Exchange Markets, Treasury Management, Leasing & Factoring, FX (Foreign Exchange), Leasing & Factoring, Finansla İstihbarat, Mali Tablo Analizi, Yatırım Araçları, Temel Muhasebe, Merkez Bankası Bankacılığı, Yatırım Projelerinin Değerlendirilmesi, Hazine Yönetimi, Türkiye Ekonomisi, Uluslararası Ekonomi, Stratejik Yönetim, Finans Matematiği, Uluslararası Para ve Döviz Piyasaları.

Halen İnovakademi bünyesinde finans alanında muhtelif eğitim ve danışmanlık projelerinde yer almaktadır.