DEVLET DESTEKLERİ

Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından ihracatçılarımıza yönelik muhtelif destek kalemleri bulunmaktadır. İnovakademi olarak, şirketlerimizin devlet destekleri konusunda maksimum faydayı sağlamaları konusunda danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

devlet-destekleri

Devlet Destekleri

Bu devlet destekleri şunlardır;

Ticaret Bakanlığı özellikle ihraca yönelik olan faaliyetleri desteklemektedir. Böylece şirketlerimiz yurt dışına açılma sürecinde bu desteklerden faydalanarak daha kolay planlama ve hazırlık yapabilmektedir. Hazırlık süreci sonrasında şirketlerimiz pazarlama ve markalaşma konusunda Bakanlığın yine bu devlet desteklerinden faydalanarak ihracat kapasitelerini artırmaları mümkündür.

Ticaret Bakanlığı 01.01.2021 tarihinden itibaren tüm destekleri DYS (Destek Yönetim Sistemi) adı verilen ve tüm süreçlerin dijital ortamda yürütüleceği sistemi devreye almıştır. Ürün ve hizmet ihracatçılarımız devlet destekleri, DİİB (DİR rejimi kapsamında) ve HİİB gibi başvuru süreçlerini bu sistem üzerinden yürüteceklerdir.

KOBİ(Küçük ve Orta Büyüklükte İşletme) , 250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 125 milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler şeklinde tanımlanmaktadır. KOBİ’ler aşağıdaki şekilde sınıflandırılmıştır;
a) Mikro İşletme: 10 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 3 milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler.
b) Küçük İşletme: 50 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 25 milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler.
c) Orta Büyüklükteki İşletme: 250 kişiden az yıllık çalışan istihdam eden ve yıllık net satış hasılatı veya mali bilançosundan herhangi biri 125 milyon Türk Lirasını aşmayan işletmeler.

Sağlık sektöründe faaliyet gösteren saç ekimi, estetik, diş ve her türlü hastalık teşhis ve tedavisi gerçekleştiren Sağlık Kuruluşları ve Sağlık Turizmi firmalarına Ticaret Bakanlığı tarafından destek sağlanmaktadır. Bu destekleri bilinçli bir şekilde kullanabilen Sağlık Turizmi firmaları giderlerini yaklaşık olarak %60 düşürmektedir.

Sağlık turizmi teşviklerinden yararlanmak için Sağlık Turizmi Yetki Belgesi gereklidir. Sağlık Turizmi Teşvikleri, Sağlık Turizmi Yetki Belgesi ve sertifikası alımı konusunda da danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

 • Yurtdışı Kira Desteği
 • Yurtdışı Reklam/Tanıtım ve Pazarlama Desteği
 • Yurtdışı Marka Tescil Desteği
 • Yurtdışı Danışmanlık Desteği
 • Şirket Satın Almaya Yönelik Danışmanlık Desteği
 • Uluslararası Pazarlara Yönelik Danışmanlık Desteği
 • Acentalara Komisyon Ödeme Desteği
 • Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi
 • Tercümanlık Hizmetleri Desteği
 • Hasta Yol Desteği
 • Yurt Dışı Fuar Desteği

4 Mart 2021 tarihinden itibaren, her perşembe 13:00-15:00 saatleri arasında, ücretsiz olarak Devlet Destekleri eğitimi gerçekleştireceğiz. Kayıt için buraya tıklayabilirsiniz.

Destek Paketlerimiz

Sizde Danışmanlık Hizmetlerimizden Faydalanın…

Devlet Destekleri hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

  Gökhan EROL
  e: gerol@inovakademi.com
  g: 05337611934
  t: 02167097332
  f: 08505223403