ihracat personeli

Ülkelerin üretimlerini gerçekleştirdikleri ürünleri global pazarda tüketime sunabilmesi adına ihracat yapması gereklidir. İhracat yani üretilen ürünlerin dış pazara çıkarılması süreci içerisinde de birçok farklı personele ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüz şartları içerisinde çoğu iş kolu evden çalışmaya geçmiş durumdadır. İzolasyonu sağlayıp hayatımızın yeni normalleri sürecine alışma aşamamız içerisinde gerçekleştirilen bu durumun beraberinde ihracat alanındaki personeller de aynı soruyu soruyorlar; ihracat personeli evden çalışabilir mi?

Hayatın her alanında ihtiyaçlarımızı gerçekleştirebilmemiz ve yaşamımızı sürdürebilmemiz adına birçok farklı iş koluna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu iş kolları içerisinde işini aksatmadan teknolojiyi kullanarak evden çalışabilecek kurumlar sosyal izolasyonu sağlamak için evlerine çekilmiş durumdadırlar. İhracat alanında da her personel evden çalışmak için uygun değildir. Dış pazara gönderimi yapılacak ürünlerin taşınması, sevkiyatlarının yapılması ve daha birçok alanda insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar haricinde ihracat sektörünün yapı taşlarından biri olan ve bu süreç içerisindeki kontrolleri, yönetimi ve daha birçok alanda yetki sahibi olan İhracat Sorumlusu evden çalışabilmektedirler.

İhracat Sorumlusu Personeli Evden Nasıl Çalışabilir?

Bu kolaylıklardan biri de şüphesiz izolasyona en çok ihtiyaç duyduğumuz şu dönemlerde kişilerin evlerinden çalışabilmelerine olanak sağlayan imkanlarıdır. Bu imkanlardan yararlanan bir diğer iş kolu olan ihracat alanındaki ihracat sorumluları evden nasıl çalışırlar, hangi işleri evden yapabilirler? Sorularının cevaplarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İhracat Sorumlusu, ihracat alanında gerekli olan belge ve evrakları evden hazırlayıp takiplerini gerçekleştirebilirler.
  • Gelen siparişleri bilgisayar ve telefon gibi teknolojik aletler yardımı ile alarak sipariş oluşturabilirler.
  • Sahada aktif olarak çalışıp sevkiyat gerçekleştirilene kadar geçen tüm işlemlerin takip ve yönetimini evde yapabilirler.
  • Tedarikçi ve müşteri ödemelerinin takibini evden yapabilirler.
  • Müşteriler ile yapılan ve yapılacak görüşmelerin, yazışmaların takibini ve yönetimini gerçekleştirebilirler.
  • Müşteri kitlesini korumak ve genişletmek adı altında çeşitli çalışmalar yapabilirler.
  • Faaliyet ve satış hakkında detaylı raporlar hazırlayabilir ve takiplerini yapabilirler.
  • İhracat alanında yapılan satışların artmasına yönelik reklam ve tanıtım ağlarını belirleyebilirler.
  • Bölüm faaliyetleri hakkında düzenli rapor oluşturabilirler.

Bizimle iletişime geçin.