Ortak İhracat Merkezi

“İhracat yapmak istiyorum, ancak ekibim yok” diyorsanız eğer…

İnovakademi olarak son 15 yıldır ağırlıklı olarak ihracat konusunda eğitim ve danışmanlıklar vermekteyiz. Bu süreçte İhracatçı Birlikleri’nin yanı sıra birçok ilde Sanayi Odaları, Ticaret Odaları ve Ticaret Borsalarıyla da yoğun olarak çalışıyoruz.

Geçtiğimiz 15 sene boyunca, Gaziantep’ten Tekirdağ’a, Trabzon’dan Antalya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada binlerce KOBİ ile bire bir çalışma imkanımız olmuştur.

Artık ihracat kadrosuna ihtiyacınız kalmayacak

Yaptığımız fabrika ziyaretleri ve görüşmelerde, firmalarımızın yetkinlikleri dahilinde dünya kalitesinde üretim yaptıklarına defalarca şahit olduk. Ancak konu ihracata geldiğinde, tahsilat ve yüklemelerle ilgili mevzuatın, yabancı dilin, kültürel farklılıklarının, ülkeden ülkeye değişen kalite standartlarının ve ambalajlarla ilgili uygulamaların onları ürküttüğünü tespit ettik. Bunlara ilave olarak, firma sahipleri de ihracat yapabilmek için olmazsa olmaz yetkin dış ticaret personeli istihdamı noktasında muhtelif nedenlerle sıkıntılar yaşadıklarını beyan etmektedirler.

İhraç ettiğiniz ürünün bedelini tahsil etmek uykunuzu kaçırmasın

İşte tam bu noktada Ortak İhracat Merkezi fikri ortaya çıkmıştır. Şirketinizin ihracat departmanının yerini alacak olan bu merkez ile yurt dışı pazarlara açılmak artık daha kolay gelecektir.

Yurtdışı fuarlara katılırken devlet desteklerinden faydalabilirsiniz

Şirketinizin yer aldığı sektörde deneyimli uzmanımız firmanızın danışmanı olarak atanacaktır. Uzmanımız şirketinizle birebir çalışarak düzenli bilgi akışı sağlayacaktır. Şirketinizin ürününe uygun pazarı bulmak için 240 ülke tek tek taranarak sizin için yüksek potansiyeli olan ilk 10 pazar tespit edilecektir. Böylece yıllar sürecek araştırma aşamasını kolayca sonuçlandırmış olacaksınız.

Doğru pazarlara ve müşterilere ulaşmak artık çok kolay

Uzmanlarımız şirketiniz yetkilileriyle gerçekleştirilecek olan ortak akıl toplantıları sonucunda hedef ülkelerdeki fuarlar ve potansiyel ithalatçıları tespit edecektir. Şirketinize özel hazırlanacak olan 36 aylık yol haritası ve pazarlama planlarını, yurtdışı bağlantılarla görüşmeleri ve yazışmaları uzmanlarımız yönetip, fuar katılımları ve seyahatlerinizi sizin adınıza en verimli olacak şekilde planlayacaktır.

Yurtdışı ile yazışmak artık sorun olmasın

Bu danışmanlık hizmeti kapsamında etik kuralları önemsemekte ve dolayısıyla benzer üründen iki ayrı firmaya hizmet vermemekteyiz. Ayrıca Ortak İhracat Merkezi üzerinden hizmet verdiğimiz şirketlerin ürünleriyle ilgili herhangi bir ticari faaliyette bulunmamaktayız.

Siz KOBİ’leri ihracata başlatmak, başlamış ihracatınızı geliştirmek ve firmanızın bayrağını yurt dışında dalgalandırmak için hazırız.

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz

Gökhan EROL
e: gerol@inovakademi.com
g: 05337611934
t: 02129396301
f: 02129247002