Kişisel Verileri Koruma Kanunu Eğitimi

 • Kişisel verilerin işlenmesinde başta özel hayatın gizliliği olmak üzere kişilerin temel hak ve özgürlüklerini korumak ve kişisel verileri işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri ile uyacakları usul ve esasların kapsamı
 • Bu Kanun hükümleri kimler hakkında uygulanır
 • Kişisel verileri kim, nasıl işler
 • Kişisel Verisi işlenen gerçek kişiler ile bu verileri tamamen veya kısmen otomatik olan ya da herhangi bir veri kayıt sisteminin parçası olmak kaydıyla otomatik olmayan yollarla işleyen gerçek ve tüzel kişilerin yükümlülükleri nelerdir.
 • Kişisel verilerin silinmesi, anonim hale getirilmesi, yok edilmesi
 • Veri işleyen gerçek ve tüzel kişiler nelere dikkat etmeli
 • Hangi kanuni uyumlulukları hangi tarihe kadar yerine getirmeli
 • Hukuki, idari ve teknik tedbirler nelerdir nasıl alınır
 • Şirket için hazırlanması gerekli prosedürler, politikalar ve çalışanlar nasıl bilinçlendirilmeli
 • Kanuni yükümlülükleri yerine getirmeyenlerin cezaları nedir
 • Kişisel Verileri Koruma Kurulu nedir, yetkileri nelerdir
 • Kişisel verisi ihlal olan gerçek kişilerin hakları nelerdir

Eğitimin Kapsamı:

Kişisel verilerin korunması, temelde verilerin değil, bu kişisel verilerin ilişkili olduğu kişilerin korunmasını amaçlamaktadır. Bu bağlamda 07/04/2016 tarihinde yayımlanan 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu şirketlerin yükümlülükleri ve uygulamaları düzenlemektedir.

Bazı şirketler (50’den fazla çalışanı olan ve/veya 25 milyon TL üzeri cirosu olan) gerekli şartlara uymamaları durumunda 30 Eylül 2019 tarihinden sonra cezai yaptırımlarla karşılaşacaklardır. Ancak bu tarihten günler önce süreçle ilgili çalışmaların başlatılması gerekmektedir.

Bu eğitimde şirketlerin hak ve sorumluluklarına vurgu yapılacaktır.

Eğitmen: 

Nazan DAĞTAŞ

1980 yılında Ankara’da doğdu Ankara Özel Tevfik Fikret mezunu olup, Üniversite eğitimini Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Avukatlık stajı için İstanbul’a gelerek iş hayatına İstanbul’da devam etmiştir. Staj döneminde Ticaret hukuku ve tahkim üzerine çalışmış olup, daha sonra Perakende – Gıda sektöründe çalıştı. Çeşitli hukuk bürolarında Ticaret, İcra, Borçlar, İş hukuku ve Yükseköğretim Mevzuatı alanlarında uzmanlaştı.

2008-2018 yılları arasından İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Müşaviri olarak uzun soluklu bir Yükseköğretim Sektörü deneyimine sahip olduktan sonra, 2018 yılında girişimci ruhuna engel olmayarak kendi ofisini açarak serbest avukatlık yapmaya başladı. Şirketinde birçok farklı sektörden şirkete hukuki danışmanlık vermektedir.

Ticaret Hukuku, Teknoloji Hukuku, İş Hukuku, Sözleşme Hukuku, İcra İflas Hukuku ve Yabancılara ilişkin işlemlerin yürütülmesi alanlarında hukuki destek vermektedir.

Kuzey Afrika ülkelerinden Fas ve Tunus ile aktif çalışmaktadır. Ayrıca bir İsviçre Bankası ve Teknoloji şirketinin de Türkiye’deki hukuki danışmanlığını yapmaktadır.

2009-2012 Yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku master Programını, 2010 Yılında hafıza teknikleri ve hızlı okuma eğitimlerini tamamlamıştır. 2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Hukuku alanında 9 aylık bir sertifika programına katılmıştır. 2015 Yılında CUI University California Irvine de Bussiness ve Marketing Sertifika eğitimlerine katılmıştır.

Gelişen teknolojiye hukukun bu teknolojiye ayak uydurmasının zor olması ve bu alanda yetişmiş hukukçu eksiği sebebiyle, 2016-2018 yılları arasında ise İstanbul Bilgi Üniversitesi Bilişim ve Teknoloji Hukuku master Programını tamamladı. 2019 Mart ayında ise Arabuluculuk eğitimini tamamlamıştır. Kişisel gelişim ve mesleki gelişim alanında birçok alanda özel eğitim ve sertifika programlarına katılmıştır.

İyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir.

Kişisel Verileri Koruma Kanunu Eğitimi ve danışmanlığı hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz…

Gökhan EROL
e: gerol@inovakademi.com
g: 05337611934
t: 02129396301
f: 02129247002

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Background vector created by starline – www.freepik.com