İnovakademi olarak son 15 yıldır ağırlıklı olarak ihracat konusunda eğitim ve danışmanlıklar vermekteyiz. Bu süreçte İhracatçı Birlikleri’nin yanı sıra birçok ilde Sanayi Odaları, Ticaret Odaları ve Ticaret Borsalarıyla da yoğun olarak çalışıyoruz.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye’de faaliyetlerine 2011 yılında başlamış olan bir Avrupa Birliği bankasıdır. Birçok farklı iş kolundaki işletmelerde dönüşüm sağlamaya yardımcı olabilecek danışmanlarla buluşturur. Ticari işletmelerin yazılım ihtiyaçlarında ve danışmanlık hizmet alımlarında üst limiti 10.000 EURO olmak kaydı ile destek sağlamaktadır.

İnovakademi, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası tarafından akredite edilmiş bir danışmanlık şirketidir. Uygun şartları taşıyan tüm ticari işletmeler İnovakademi ile yapacağı çalışmalarda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) desteklerinden istifade edebilir.

Desteklerin kapsamı nedir?
Piyasa analizi ve planlama: Strateji geliştirme, markalaşma, piyasa araştırmaları ve anketler, tanıtım malzemesi, internet sitesi tasarımı, ticari satış, e-ticaret.
Kalkınma planlaması: Stratejik planlama iş planlaması, büyüme ve çeşitlendirme planlaması, mali yönetim ve maliyet analizi.

Fizibilite çalışmaları
Ortak araştırması: Yatırımcı, müşteri araştırması, tedarikçi araştırması ve yönetimi
Yeniden organizasyon / yapılanma: Organizasyonel gelişim, insan kaynakları yönetimi, satış/dağıtım sistemi, lojistik yönetimi
Bilgisayarlı mali bilgi/yönetim bilgi sistemleri: Müşteri ilişkileri yönetim sistemi (CRM), işletme kaynak planlama sistemi (ERP), mali yönetim bilgi sistemi.
Tarım: Ekin, besi hayvanı ve toprak yönetimi
Bilgisayarlı imalat sistemleri: Bilgisayar destekli tasarım (CAD), bilgisayar destekli imalat (CAM), paketleme, modelleme, optimizasyon ve simülasyon projeleri.
Mühendislik çalışmaları: Mimari planlama ve tasarım, alan optimizasyonu, bilgi teknolojileri altyapı tasarımı, makine ve ekipman seçimi, kurulumu, eğitimleri.
Kalite yönetim ve belgelendirme: ISO 9000 – 27000, Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktası (HACCP)
Enerji verimliliği ve çevre: Enerji denetimi, Temiz Kalkınma Mekanizması (CDM), yenilenebilir enerji, çevresel etki değerlendirmesi, entegre kirlilik önleme ve kontrol (IPPC), ISO 14000 uygulaması

EBRD Desteklerinden İstifade Edebilmek İçin Hangi İlde Bulunmam Gerekir?
Desteklenecek işletmelerin bulunabileceği iller;
– Adana
– Adıyaman
– Gaziantep
– Hatay
– Kahramanmaraş
– Kayseri
– Kilis
– Konya
– Malatya
– Mardin
– Mersin
– Osmaniye
– Şanlıurfa

Desteklenecek İşletmede Aranan Şartlar Nelerdir?
– En az 10 en fazla 250 çalışan
– Hisselerinin çoğunluğunun özel sektör ve yerel mülkiyette olması
– Güvenilir ve saygın yönetim
– Bankacılık, savunma sanayine yönelik mamul veya hizmet, kumar ve tütün faaliyetleri dışındaki tüm alanlar
– Destekten faydalanacak olan şirketin son yılda zarar etmemiş, büyüme potansiyeli olan bir işletme olması beklenmektedir.
– Büyüme potansiyeli ile birlikte danışmanlık hizmetine duyulan gerçek ihtiyaç
– Toplam proje maliyetinin %25 – %75 oranını ödeme kapasitesi olması

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz…

Gökhan EROL
e: gerol@inovakademi.com
g: 05337611934
t: 02129396301
f: 02129247002