Sağlık Turizmi Teşvikleri

Sağlık turizmi, bir ülkenin sağlık hizmetlerini dünya çapında pazarlayan bir turizm sektörüdür. Devletler, sağlık turizmi sektörünü desteklemek için farklı yollar kullanabilirler. Örneğin, devletler sağlık turizmi için yatırım yapabilir, sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmak için yatırımlar yapabilir, sağlık turizmi için düzenlemeler ve yasalar oluşturabilir veya sağlık turizmi için tanıtım kampanyaları düzenleyebilir. Ayrıca, devletler sağlık turizmi için vize veya seyahat formalitelerini kolaylaştırabilir ve sağlık turizmi için özel teşvikler sağlayabilir. Türkiye, sağlık turizmi için önemli bir destinasyon olmuştur.

Türkiye’de sağlık turizmi konusunda saç ekimi, estetik cerrahi, diş tedavisi, tüp bebek tedavisi, fizik tedavi ve rehabilitasyon ve onkoloji gibi alanlarda hizmet verilmektedir. Türkiye sağlık turizmi için yatırımlar yapmış, sağlık hizmetlerinin kalitesini arttırmış ve sağlık turizmi için çeşitli tanıtım kampanyaları düzenlemiştir. Ayrıca, Türkiye sağlık turizmi için vize ve seyahat formalitelerini kolaylaştırmış ve sağlık turizmi için özel devlet destekleri sağlamıştır. Türkiye’nin sağlık turizmi sektörünün büyümesi, ülkenin sağlık hizmetlerinin kalitesi, uygun fiyatlar ve yerli ve yabancı müşteriler için yüksek seviyede hizmetlerin sunulması gibi faktörlerle açıklanmaktadır.

Sağlık Turizmi Teşvikleri Nelerdir?

Türkiye’de yerleşik sağlık kuruluşları ve sağlık turizmi kuruluşları muhtelif başlıklarda devlet destekleri ile teşvik edilmektedir. Bu başlıklar;

 1. Tescil ve Koruma Desteği
 2. Pazara Giriş Belgeleri Desteği
 3. Acente Komisyon Desteği
 4. Komplikasyon ve Seyahat Sağlık Sigortası Desteği
 5. İstihdam Desteği
 6. Yabancı Dil ve Sağlık Turizmi Eğitimi Desteği
 7. Hasta Yol Desteği
 8. Reklam, Tanıtım ve Pazarlama Desteği
 9. Birim Desteği
 10. Yurt Dışı Etkinlik Katılım Desteği
 11. Yurt İçi Etkinlik Katılım Desteği
 12. Yurt İçi Tanıtım ve Eğitim Desteği
 13. Ürün Yerleştirme Desteği

şeklinde sıralanmaktadır. Sağlık Turizmi Teşvikleri ile ilgili danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Sağlık Turizmi danışmanlık hizmetlerimiz için tıklayınız.

Sağlık Turizmi Danışmanlığı Konusunda Verdiğimiz Hizmetlerin İçeriği

 • Sağlık Turizmine Giriş
 • İhracatçı Birliği kaydı
 • Temel Bilgi / Belge Başvurusu
 • Destek Yönetim Sistemi (DYS) Kaydı
 • Mevzuata Uygunluk
 • Dosya Hazırlama
 • Dosya Başvurusu
 • Başvuru Süreç Takibi

İhracata yönelik yapmış olduğunuz harcamalar Devlet Destekleri hizmetlerimiz kapsamında 7 Adımda basit bir şekilde tamamlanmaktadır. “Doğru müracaat, hızlı iade” mottosu ile kısa sürede süreçler tamamlanmakta ve iade tutarı şirketinizin banka hesabına aktarılmaktadır. Deneyimli kadromuz ile her gün DYS hesaplarınız kontrol edilerek tarafınıza bilgi aktarılmaktadır. Ayrıca mevzuatta olan değişiklikler yayınlandığı gün içerisinde e-posta ile tarafınıza bildirilmektedir. Böylece sağlıklı bilgi bilgi akışı sağlanmakta ve dış ticaret stratejilerinizi doğru şekilde planlamanız mümkün olmaktadır.