Genel Bakış

2010/8 Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ, işbirliği kuruluşlarına proje kapsamında “Alım Heyetleri” ve “Ticari Heyetler” yapmalarına olanak sağlamaktadır. Katılımcı şirketlerin beklentilerinin yüksek olduğu, UR-GE/HİSER Projelerinin en kritik aşamasını yurtdışı pazarlama faaliyetlerinin oluşturduğunu söylemek mümkündür.

Yurtdışı pazarlama faaliyetlerinin uzman bir ekiple gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Zira, hazırlıklar için yeterli süre ayrılmadan, faaliyet öncesinde gidilecek pazarlar ziyaret edilmeden, yerel iş dünyası kuruluşları ile irtibat kurulmadan, PR faaliyetleri yapılmadan ve gerektiğinde yerel bir matchmaking hizmeti veren şirketle işbirliği yapılmadan gerçekleştirilmesi durumunda pazarlama faaliyetinin arzulanan başarıya ulaşamaması riski bulunmaktadır.

Bu risk, ticari eşleştirme servislerinin yukarıda belirtilen araç ve yöntemler kullanılmadığında, ithalatçılarla buluşamama, yeterli sayıda ithalatçıyla buluşamama ve en büyük risk olarak potansiyel olarak alıcı olmayan şirketlerle görüşmeler gerçekleştirilmesi olarak öne çıkmaktadır.

İnovakademi, UR-GE/HİSER projelerinin yurtdışı pazarlama faaliyetlerine yönelik bir “Ticari Eşleştirme” (B2B Matchmaking) modeli oluşturmuştur.

Yöntem

Hizmetimiz genel olarak iki aşamadan oluşmaktadır:
A- Masa Başı Araştırması
B- Saha Araştırması

A- Masa Başı Araştırması
Uzmanlarımız masa başı araştırması kapsamında ilgili ülkedeki muhtemel alıcı bilgilerine ulaşmaktadır.

B- Saha Araştırması
Ticari istihbarat uzmanlarımız organizasyonun gerçekleştirileceği ilgili ülkede, heyet öncesinde bire bir ön görüşmeler yapmaktadır. Ayrıca muhtelif ülkedeki partnerlerimiz aracılığıyla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri doğru alıcılara ulaşmamızı sağlamaktadır.

Araştırmalarımız sonucunda, ihracatçı firmalarımız gerçekliği kontrol edilmiş, mal alım potansiyeli bulunan ve ön elemeden geçmiş ithalatçı firmalara ulaşmaktadır.

İletişim

Lütfen kurumunuza özel sunum için irtibata geçiniz.

e: info@inovakademi.com
t: 212 939 6301
f: 212 939 6201