aşı

Dünyanın aşı ile ilgili uygulamaları katılaşıyor. Dünyanın önde gelen şirketleri çalışanları ve müşterileri için aşı zorunluluğu yönünde kararlar alıyorlar. Bunlardan bazıları şu şekilde:

Credit Suisse, Delta varyantının artması yüzünden ABD’de ofislere dönüşleri erteledi. Yeni tarihi 18 Ekim 2021 olarak belirleyen kurum, aşısız çalışanlarının da evden çalışmasına karar verdi.

Goldman Sachs ise ofisten çalışan personeline ve ayrıca müşterilerine 7 Eylül 2021 tarihinden itibaren aşı mecburiyeti getirdi.

Delta Air Lines ise 12 Eylül 2021 tarihinden itibaren aşısız çalışanlarına her hafta testi yaptırma zorunluluğu getirildiğini duyurdu. Ayrıca, 1 Kasım 2021 tarihinden itibaren aşı olmamış personelinin sağlık sigortası primlerine 200 USD ilave edileceğini belirtti.

Uluslararası pek çok şirketin personel ve müşterilerine peş peşe zorunluluk getirmesinin en önemli nedeni ise ABD FDA ( Food and Drug Administration – Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından BioNTech aşısı için tam onay vermesi olduğu belirtiliyor.

Bizimle iletişime geçin!