Tam Destek Danışmanlığı

Ticaret Bakanlığı tarafından ihracatçılarımıza yönelik muhtelif destek kalemleri bulunmaktadır. İnovakademi olarak, şirketlerimizin devlet destekleri konusunda maksimum faydayı sağlamaları konusunda danışmanlık hizmetleri vermekteyiz.

Ticaret Bakanlığı Destekleri

Ticaret Bakanlığı özellikle ihraca yönelik olan faaliyetleri desteklemektedir. Böylece şirketlerimiz yurt dışına açılma sürecinde bu desteklerden faydalanarak daha kolay planlama ve hazırlık yapabilmektedir. Hazırlık süreci sonrasında şirketlerimiz pazarlama ve markalaşma konusunda Bakanlığın yine bu devlet desteklerinden faydalanarak ihracat kapasitelerini artırmaları mümkündür.

Ticaret Bakanlığı 31.03.2020 tarihinden itibaren tüm destekleri DSY (Destek Yönetim Sistemi) adı verilen ve tüm süreçlerin dijital ortamda yürütüleceği sistemi devreye almıştır. Ürün ve hizmet ihracatçılarımız devlet destekleri, DİİB (DİR rejimi kapsamında) ve HİİB gibi başvuru süreçlerini bu sistem üzerinden yürüteceklerdir.

Danışmanlık İçeriği

Devlet destekleri danışmanlıklarımız 3 farklı pakette sunulmaktadır

1- Temel Danışmanlık: Temel danışmanlık paketinde aşağıdaki menüde belirtilen 7 destek kalemindeki faaliyetler, kullanıcı tarafından sisteme yüklenecek olan harcama belgeleri ve destekleyici belgelerle tamamlanacaktır. Sisteme gerekli dokümanlar yüklendikten sonra uzmanlarımız tarafından incelenip herhangi bir eksiklik bulunmaması halinde kullanıcı adına Bakanlığa vekaleten destek müracaatı gerçekleştirilecektir. Temel Danışmanlık paketinde gerçekleştireceğiniz işlemler sırasında sorun yaşamanız halinde, çağrı merkezi temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.

2- Kapsamlı Danışmanlık: Temel danışmanlık paketinde yer alan 7 destek kalemine ilave olarak Küresel Tedarik Zinciri, Tasarım Desteği “Kapsamlı Danışmanlık” paketi dahilinde hizmet alabileceksiniz. Bu paket kapsamındaki müşterilerimize temsilci atanmakta olup destek süreçleri temsilcimiz aracılığı ile yürütülebilecektir.

3- Tam Destek Danışmanlığı: Kapsamlı Danışmanlık paketindeki 9 destek kalemine ilave olarak DİİB ve KOSGEB Ar-Ge desteklerinden de Tam Destek Danışmanlığı paketi kapsamında hizmet alabileceksiniz. Bu paket kapsamındaki müşterilerimize temsilci atanacak olup, belirli periyotlarda şirketleri ziyaret edilecektir.

Tam Hizmet Danışmanlığı hakkında detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

    Gökhan EROL
    e: gerol@inovakademi.com
    g: 05337611934
    t: 02129396301
    f: 02129247002