Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma Danışmanlığı

Aile şirketleri, sahiplerinin işin başında olduğu işletmelerdir. Çok çalıştıkları ve hızlı karar verdikleri için kısa zamanda önemli başarılar elde ederler.

En eski şirketin 1777’de kurulan Hacı Bekir olduğu Türkiye’de, aile şirketlerinin çoğu maalesef “kurum” kimliği kazanamadan yok olmaktadır. Türkiye’de aile şirketlerinin üçüncü kuşağa devredilme oranı yaklaşık % 10’dur, ortalama ömürleri ise 25 yıldır!

A.Ş.K.Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma® programımız, şirketlerin patronlarının “kişisel becerilerine bağlı yöntemlerinden” bağımsız hale gelmesini ve kişilerin varlığına bağımlı olmadan uzun yıllar yaşamalarını sağlayan bir yapı oluşturulmasını hedeflemektedir. Çalışmalarımız şirket ihtiyaçlarına göre belirlenen yol haritası doğrultusunda, aile üyeleriyle yüz yüze görüşülerek gerçekleştirilmektedir.

aile-sirketlerinde-kurumsallaşma

Hacı Bekir’in Eminönü’ndeki tarihi dükkanı

İnovakademi 20 yılı aşkın eğitim ve danışmanlık deneyimi olan yönetim ekibi, seçkin eğitmen ve danışman kadrosu ile ekonomik Aile Şirketlerinin kurumsallaşmalarına ve gelişimlerine katkıda bulunmak için öncü, inovatif eğitim ve danışmanlık yaklaşımları ile kurumlara somut sonuçlar ve yetkinlikler kazandırmaktadır.

Yöntem

 • Tanı –Teşhis Süreci
 • Raporlama
 • Şirket Süreçlerini İyileştirilmesi
 • Satış Stratejileri Yapılandırılması
  • Yurt Dışı Satışlar
  • Yurt İçi Satışlar

Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçiniz.

  Gökhan EROL
  e: gerol@inovakademi.com
  g: 05337611934
  t: 02167097332
  f: 08505223403